Muzea a výstavy Praha

Muzea a výstavy Praha

Muzea a výstavy Praha

Vzdělávání Praha

Rozšiřte své vědomosti a navštivte v Praze některé Muzea a výstavy Praha. Nabízí se jich tu velká spousta s různým zaměřením. V naší cenové nabídce naleznete muzea zábavná, interaktivní, vzdělávací a samozřejmě umělecké výstavy různých typů. Ty zábavnější jsou vhodná i pro rodiny s dětmi, které si tu vyhrají!

Pro dospělé, které si chtějí se chtějí pobavit s trochou alkoholu máme k dispozici vstup do Muzea Piva! Pivních aktivit nabízíme, spoustu, proto doporučujeme navštívit kategorii Pro Pivaře a vybrat si, co se vám zalíbí nejvíce!

Umělecké výstavy a muzea Praha

Umělecké duše budou z těchto výstav či muzeí více než jen nadšení. Návštěvníci si tu rozšíří i okruh svých znalostí díky různým debatám nebo třeba krátkým vzdělávacím filmům. V centru současného umění DOX, jenž spadá do kategorie uměleckých výstav se můžete zajímat buď o architekturu, hudbu, umění jako takové, literaturu, nebo dokonce i o tanec.

Centrum současného umění DOX 

V centru současného umění DOX si můžete prohlédnout různé umělecké výstavy. Co je ale víc, než následně zhlédnutou výstavu probrat s ostatními, kteří se výstavy účastnili, společně s ostatními umělci. Ve vzducholodi Gulliver, která je součástí DOXu se konají i debaty ohledně literárních děl se samotnými autory. V multifunkčním sále se skvělých technickým vybavením i akustikou se můžete účastnit koncertu, podívat se na film či taneční i divadelní představení.

Pokud se zajímáte pouze o umění ve formě obrazů a maleb, máme pro vás jeden skvělý typ (kromě DOXu), a to jedinečné muzeum, které můžete navštívit jedině v Praze.

DOX Centre for Contemporary Art Muzea a výstavy Praha

Mucha Muzeum Praha

Rodina Alfonse Muchy, českého secesního umělce, se rozhodla propůjčit díla k nahlédnutí i zájemcům a nyní si je můžete prohlédnou v Praze.

Secese je umělecký sloh, který vzniknul na přelomu 19. až 20. století. Secesní styl poznáte podle výrazných barev s pastelovým nádechem a jednotvárnosti. Často zobrazuje lidská nebo zvířecí těla a přírodu, především květy a listí. Jiní umělci řadící se do této kategorie jsou např. Gustav Klimt, Josef Fanta nebo Émile Gallé.

Muchovo muzeum se rozkládá na ploše o rozměru 500m2 a je rozdělené do sedmi částí. Každá část se zaměřuje na určitý druh umění, který Mucha tvořil. Na konci výstavy ještě zhlédnete film o umělci, abyste kromě jeho děl a uměleckého života poznali i jeho život osobní.

Mucha Museum Prague

 

Muzeum Komunismu Praha

Jedno z muzeí nabízející pohled na blízkou historii našeho státu poskytuje pražské Muzeum Komunismu. Jsou zde vystaveny exponáty, díky nimž dokáže návštěvník období komunismu lépe pochopit. K nahlédnutí je zde např. školní třída, dětský pokoj, ale i výslechová místnost.

Muzeum se zaměřuje na různé typy životů lidí, kteří v této době žili. Dozvíte se, jak se žilo těm, kteří do komunistické strany vstoupili, ignorovali ji, nebo ji naopak kritizovali. Kromě prohlídky exponátů si můžete zajít i do kina na krátký film, který se promítá každých 20m. Film se nazývá Čas hanby, mlčení a naděje, a svým divákům krátce představí opět situaci v Československu v letech 1969až 1989.

Muzeum Komunismu Muzea a výstavy Praha
Komunismus

Průvodce Prahou – soukromé prohlídky

Ačkoli se v tomto případě nejedná o muzeum ani výstavu, do okruhu vzdělávání toto téma určitě patří. Rádi bychom vám nabídli soukromého průvodce Prahou. Tématika prohlídky už je čistě na vás. Nabízíme několik různých možností, jaké oblasti Prahy chcete nejlépe poznat. Některé okruhy se týkají historie města Praha, pražské architektury, jednotlivých částí Prahy – Staré Město nebo Židovská čtvrť  atd. Vše konkrétní naleznete v kategorii Průvodce Prahou, kde jsou nabízené okruhy charakterizovány.

Pražská architektura, Muzea a výstavy Praha

Zábavná muzea Praha pro rodiny s dětmi

I pro rodiny s dětmi můžeme nabídnout zajímavá, vzdělávací a zároveň zábavná muzea. Návštěvu si užijí jak rodiče, tak i děti. Tato místa však mohou navštívit i samotní dospělí. Rozhodně nebudou zklamáni, ale naopak mile překvapeni!

Choco-Story Praha

Choco-Story Praha je muzeum čokolády, kde se nejen dozvíte o její výrobě a historii, ale budete také ochutnávat! Toto čokoládové muzeum se řadí mezi deset nejnavštěvovanějších muzeí čokolády na světě, takže prohlídka určitě bude stát za to!

V čokoládové dílně můžete naživo sledovat výrobu pralinek. Během výroby dostanete možnost ochutnat tři druhy pralinek zdarma! Pokud vám čokoláda zachutná až moc, více si jí můžete zakoupit v Chocotopii – tedy v obchodě patřící k muzeu.

Chocostory

Muzeum Iluzí Praha – I am Illusion art museum Prague

Těšte se na optické iluze, umělecké triky, historické předměty a 3D obrazy! Jestli náhodou znáte exponát seskládaný z různých dílů, na kterých se zobrazí Nikola Tesla, tak ten právě pochází z tohoto muzea iluzí v Praze. Čeká tu na vás dalších několik takových zábavných kousků!

Nikola Tesla

Muzeum iluzí Praha – Muzeum fantastických iluzí 

Připravte si fotoaparáty, budete hodně fotit! Všechny kousky, které v muzeu uvidíte budou vyžadovat vaší interakci, aby nabyly svého pravého ohromujícího významu. Přilepte se třeba na strop, nechte zmizet své tělo nebo tu létejte na koštěti. Je tu až 150 exponátů, které vás přimějí zapomenout na gravitaci nebo jiné reálně zákony.

Optical tricks Museum Prague Muzea a výstavy Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 × 4 =