Staré Město Praha

Staré Město Praha

 Staré Město Praha

Průvodce Prahou 

Staré město Praha se řadí do průvodcovských služeb, jež vám jsme ochotni nabídnout. Průvodce Prahou vás provede dle vašich preferencí a zájmů.

Staré Město, jak již můžete poznat z jeho názvu, je nejstarší částí Prahy. Rýsovat ze začalo v průběhu 13. století.

Staré Město Praha – turismus a co je zde k vidění 

Na Starém Městě zavítají návštěvníci Prahy prvotně na Staroměstské náměstí. Na Staromáku, jak je již náměstí dnes slangově označováno, je toho totiž tolik co k vidění! Náměstí je mnoha turisty dokonce označováno jako jedno z nejkrásnějších v Evropě. Nepodobá se ani z daleka moderním náměstím plných světelných reklam nebo mrakodrapů. Zachovalo si svůj historický gotický vhled. V zimě v období vánoc jsou zde pořádány největší vánoční trhy v České republice.

Hned vedle Staroměstského náměstí vede známá ulice plný luxusních obchodů. prodávající především šperky a oblečení. Možná už poznáváte, že hovoříme o Pařížské ulici. Ulici si můžete projít. Pokud máte v zájmu utrácet, jen si poslužte, ale připravte si velké jmění. Pařížská ulice vás provede směrem k Židovskému hřbitovu. A jaké významné stavby mohou návštěvníci Staroměstského náměstí vidět?

Staré město – Staroměstské náměstí

Doslovnou pražskou turistickou atrakcí se stal Staroměstský orloj, jež je součástí staroměstské radnice. Orloj jsou středověké astronomické hodiny. Sestaveny byly v 15. století a obsahují tolik časových informací, až je to na tu dobu, ve které byly spuštěny do provozu neuvěřitelné. Na hodinách můžete zjistit celkem čtyři časy. Středoevropský čas neboli sluneční čas, hvězdný a staročeský čas. Z hodin lze i vyčíst astronomické cykly, které ukazují rozpoložení hvězd na poloze, a tedy znamení na obloze. Z oblasti astrologie Orloj ukazuje i postavení Měsíce, čas svítání a soumrak. Pod velkým ciferníkem z kalendářní desky lze vyvodit měsíc, den a svátky křesťanského kalendáře včetně staročeských jmen. To ještě není zdaleka všechno. V každou celou hodinu spatříte v malých okénkách, které se otevřou, pohybující sošky apoštolů. Orloj byste tedy měli rozhodně vidět, ale na Staroměstském náměstí jej jen těžce přehlédnete.

Jiné zajímavé stavby tyčící se na Staroměstském náměstí jsou např. kostel Matky boží před Týnem. Tato stavba je dominantou celého náměstí a jeho věže jdou lehce i z dálky zahlédnout.

Staré město – Židovská čtvrť Josefov

Vaše prohlídka bude pravděpodobně dále pokračovat směrem k židovské čtvrti zvané Josefov. Tato část Starého města byla ve středověku obývána židy. Po zrušení tohoto ghetta se Josefov stal chudinskou čtvrtí. Do dnes zůstal bohužel zachován jen hřbitov, synagogy a radnice. Po druhé světové válce, kdy byla tato část Prahy logicky téměř zlikvidována, bylo otevřeno židovské muzeum, které je dodnes návštěvníkům přístupné. Vstup do muzea v případě vašeho zájmu vám zajistíme.

Severní část Starého města uzavírá řeka Vltava, přes kterou je veden Karlův most, spojující Malou Stranu s druhým břehem. Když přejdete Karlův most směrem na Staré město z Malé Strany, můžete se vydat rovnou Karlovou ulicí plnou restaurací, obchůdků nebo sladkostí. Do části Starého města patří i významná památka Prahy Prašná brána navazující na Celetnou ulici.

Pokud je tedy ve vašem zájmu poznat lépe historii, architekturu nebo třeba i pověsti Starého města, neváhejte se na nás obrátit. Zařídíme pro vás průvodce za zvýhodněnou cenu.

Prohlídka trvá přibližně 2,5 hodiny.

V případě jiných aktivit, co dělat v Praze, se můžete nechat inspirovat námi vytvořeným seznamem. Můžeme vám taktéž doporučit ty nejlepší restaurace v Praze. Pokud jste přijeli do Prahy za kulturou, mohly by se vám líbit námi poskytované kulturní aktivity v kategorii Kultura a Umění.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

19 + 6 =