Průvodcovské služby a průvodce Prahou

Průvodcovské služby jsou vedle ubytování nejdůležitější službou pro turisty. Zkušený průvodce nabízí nejlepší způsob zorientovat se po příjezdu a poznat město. Průvodce turistům ušetří čas a poskytne mnoho rad, na co se soustředit a na co si dát pozor.  Průvodce turisty správně navede, poradí a ušetří hodně času a tím i Vaše peníze. Verner Tour nabízí profesionální průvodcovské služby a průvodce Prahou.

Turistické prohlídky v Praze – průvodce Prahou

Turistická prohlídka s průvodcem je základ poznání místa návštěvy. Jak bylo zmíněno, průvodce nabízí nenahraditelnou službu. I když se turista důkladně připraví na návštěvu nového místa, vždy ho mnoho věcí velmi překvapí a může návštěvu zásadně zkomplikovat. Průvodce Vás od mnoha obecných nástrah ochrání a připraví na aktuální situaci v čas návštěvy. Nejenže Vám ušetří čas a peníze, ale poskytne i zasvěcený výklad. Obecné informace v tištěných průvodcích či mobilních aplikacích se nemohou vyrovnat výkladu průvodce. Kdo kráčí s hlavou v knize či očima na mobilu, stále jen čte, nic nestihne a ztrácí mnoho času. Kniha je jednosměrná a nezjistíte víc, pokud Vás zajímá něco trochu jiného. Průvodce obratem zodpoví Vaše otázky a nasměruje Vaší pozornost na každém místě tím správným směrem.

Základní prohlídky Prahou s průvodcem – prohlídka Staré Město a prohlídka Pražský hrad

Turistický průvodce Vám v krátkém čase na konkrétním místech poví kouzelný příběh a historii Prahy. Praha je velké město a její historie ještě obsáhlejší a průvodce Prahou nabízí rychlé pochopení souvislostí. Standardní prohlídky s průvodcem jsou průvodce Prahou – prohlídka Staré Město a prohlídka Pražský hrad. Tyto dvě prohlídky se dají i spojit a znamenají základní seznámení s Prahou.

Tématické prohlídky Prahou s průvodcem

Praha má ovšem mnoho tváří a dá se poznávat z mnoha úhlů. Proto máme v nabídce mnoho zajímavých prohlídek s průvodcem na konkrétní témata či oblasti. Mezi oblíbená témata patří např. prohlídka Praha Židovské město,  prohlídka Franz Kafka, prohlídka Pražská architektura, prohlídka Historické momenty a další. Mezi oblíbená místa patří prohlídka Malá Strana a Kampa, prohlídka Vyšehrad nebo prohlídka Pražské pasáže.

Speciální prohlídky Prahou s průvodcem

Dále jsou zde speciální prohlídky.  Sem patří prohlídky zaměřené na studenty jako prohlídka Mýty, báje a legendy, prohlídka Německá literatura v Praze nebo Pražská vědomostní rallye. Další speciální prohlídky jsou ty oddechové či germánské. Sem patří např. Pražská pivní prohlídka nebo Pražská prohlídka vybraných restaurací s degustačním menu. Speciální prohlídky připravujeme po dohodě s klientem a snažíme se je nasměrovat tak, aby výběrem míst odpovídaly chuti a citu klienta.

Nejsou to ale jen speciální prohlídky, které připravujeme po dohodě s klientem. Budeme velice rádi, pokud nám v předstihu sdělíte, co Vás konkrétně zajímá. Velice rádi upravíme prohlídku tak, aby se více věnovala konkrétnímu tématu či místu. Dílčí změny lze také domluvit na místě s průvodcem a nasměrovat, aby výklad byl podle Vašich představ. Spokojenost klientů je pro nás důležitá.

Turistický průvodce – profesionální průvodce s licencí

Aby výklad a poznání místa mělo svůj smysl, je třeba dobře zvolit svého průvodce. Všichni naši průvodci mají mnohaletou praxi. Zkušenost je v tomto povolání klíčová. Správný průvodce nabízí rychlou orientaci v prostředí a rady pro snadný a bezpečný pobyt. První funkce průvodce je poskytnout užitečné rady. Druhou funkcí průvodce je doprovod a výklad. Výklad nabízí komplexní současného pochopení místa a jeho historického vývoje. Profese průvodce klade vysoké nároky na znalosti a organizační schopnost. Proto je nutné vhodné vzdělání. Naši průvodci mají profesionální licenci a jsou absolventy průvodcovské školy. Často mají zkoušky z mnoha kurzů. Některé okruhy a prohlídky vyžadují i speciální zkoušky (např. Průvodce Prahou prohlídka Pražské židovské město).

Průvodce v rodném jazyce

Samozřejmě nabízíme výběr turistického průvodce v rodném jazyce. V současnosti jsou nejvíce žádaní průvodci v angličtině, němčině a češtině. V nabídce máme všechny světové jazyky jako např. španělština, francouzština či ruština. Ale není problém zajistit prohlídku s průvodcem v některém z menších jazyků. Např. jsou to srbština, chorvatština, dánština a mnoho dalších. Pro rezervaci některého z menších jazyků doporučujeme poptávku s předstihem.

Výlet s průvodcem v okolí Prahy a doprovod skupiny

Zejména pro skupiny je vhodné cestování s průvodcem. Sem patří dvě hlavní činnosti – technický doprovod a doprovod s výkladem. Technický doprovod je dílčí služba, která slouží pouze jako organizační jistota pro skupinu, aby se neztratila či nerozprchla v cizím místě. Doprovod s výkladem je standardní služba, která má svůj důležitý smysl během výletů v okolí Prahy.

Technický doprovod

Může se jednat o krátké přesuny, kde jde více o technický doprovod. Zde průvodce plní hlavně činnost organizační. Protože přesuny většího počtu osob zejm. v pražské MHD mohou být chaotické. Skupiny nad 25 osob doporučujeme rozdělit a cestovat samostatně, pokud místo znají a neztratí se. Pokud skupina preferuje v zájmu rychlosti a bezproblémovosti doprovod, rádi poskytneme průvodce. To se týká hlavně přesunů se zavazadly z letiště a nádraží do hotelu. Někdy skupiny preferují doprovod na konkrétní akce a místa, pokud neznají místo jako např. doprovod na program (kotviště lodí, paintball v přírodě apod.).

Průvodce – výlet v okolí Prahy

Skupiny velmi často cestují vlastním autobusem či hromadnou dopravou do okolí Prahy. Jedná se hlavně o jednodenní výlety na hrady, zámky do okolních měst. Průvodce pro skupinu plní během výletů několik funkcí.

První je organizační. Zná místo a dovede pracovat s časovým plánem a itinerářem, aby nevznikly problémy. Průvodce zajistí, že se stihnou objednané prohlídky, nikde se zbytečně nečeká a vše se stihne. Průvodce je odpovědný za plynulost výletu.

Druhá funkce je výkladová. Během cesty skupina neztrácí čas a průvodce ji připraví základním výkladem a uvede do prostoru ještě před příjezdem. U některých výletů je to obzvlášť důležité. Často se stane a nemusí to být jen studentské skupiny, že než se skupina rozkouká, tak je půl prohlídky pryč. Zážitek z výletu je pak zbytečně dílčí. Samozřejmě je mnoho skupin se skvělou organizací a předem připravených, pro které služba průvodce není zásadní. Je jen na volbě skupiny, zda jí průvodce může pomoci. Každopádně služby profesionálního průvodce vřele doporučujeme, pokud Vám může ušetřit čas a peníze 😉