Návštěvnické Centrum Staropramen

Návštěvnické Centrum Staropramen

Návštěvnické Centrum Staropramen

Pivovar Praha

V tomto historickém komplexu Návštěvnické Centrum Staropramen na pražském Smíchově rádi provedeme zájemce o historii pivovaru a nabídneme i ochutnávku piva.

Historií hosty provede sám Josef Paspa, jakožto jedna z nejdůležitějších postav historie Staropramenu. Paspa sice nebyl zakladatel, ale zasloužil se o modernizaci pivovaru Staropramen. Zavedl inovační technologické postupy a v hlavách lidí zakotvil hlášku „Staropramen se skládá z vody, trubek a bláznů!“ Pivovar byl založen roku 1869 s českou hrdostí, který zaměstnával Čechy a preferoval české partnery. V té době se totiž ochod v Evropě točil především kolem Německa.

Staropramen lidem zachutnal, sládci přicházeli s novými precepturami. Základní suroviny pro výrobu piva je voda, chmel, slad a kvasnice. Kvasnice si na Smíchově vyráběli sami, a později, roku 1900 začal své kvasnice propagovat a distribuovat ostatním pivovarům.

Staropramen vstříc budoucnosti vzkvétal. Nutno ovšem říct, že válečná období pro něj nebyla jednoduchá asi tak, jako pro každý jiný podnik, ale pevně všechno ustál. Ještě před 2 světovou válkou se stal největším pivovarem v Československu! Během 2 světové války se pivovarští hrdě za svůj pivovar postavili. Když přišli Němci s plánem zabavit nám novou měděnou varnu, pivovarští ji nechali zmizet, aby ji zachránili. Bylo jim jasné, že varna je jádrem celého pivovaru. Nechali ji tedy prostě zmizet (zazdili ji)!

Jestliže vás zajímá, jak se pivovar popral s komunistickou érou, vstupem na celosvětový trh, a jak je na tom vlastně dnes, nemůžeme vám doporučit nic jiného, než si koupit vstupenku do Návštěvnického centra Staropramen!

Nabídka – Návštěvnické centrum Staropramen

  • 1 vzorek k ochutnání
  • 4 vzorky k ochutnání
  • 6 vzorků k ochutnání

Každý vstup zahrnuje audiovizuální prohlídku zahrnující fakta o historii, technologii a výrobě.

Piva jsou hostům servírována v ručně vyráběných sklenicích českými skláři, aby byla atmosféra co nejvíce česky autentická. O hladu také nebudete, a můžete si dokoupit jídlo, které centrum nabízí. V menu naleznete ty největší chuťovky k pivu, jako např. guláš, pečené vepřové koleno, bbq křídla a další.

 

Pokud vás zaujalo historické vyprávění, možná by se vám líbilo navštívit i Muzeum komunismu nebo projít si s průvodcem historickou Prahu. Podívejte se i do naší nabídky těch nejlepších pražských restaurací, návštěvy zajisté nebudete litovat!

(Zdroj informací: Staropramen.cz, Centrumstaropramen.cz)

(Zdroj fotografií: Centrumstaropramen.cz)

 

2 thoughts on “Návštěvnické Centrum Staropramen

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one × two =