Výlet do Prahy

Výlet do Prahy

Výlet do Prahy

Tipy, co navštívit v Praze 

Blíží se letní sezóna, proto jsme si pro vás připravili pár tipů, jak si užít výlet do Prahy. Kromě skvělých restaurací nebo aktivit, které nabízíme, vás inspirujeme i nápady, jak si užít Prahu i bez utrácení peněz. Možností známe hned několik! Tady jsou naše Tipy, co navštívit v Praze.

Královská obora Stromovka – výlet do Prahy 

Stromovka se rozprostírá nedaleko Dejvic a zastávky metra Hradčanská nebo z druhé strany dojdete pěšky i z Holešovic. Stromovka je park v anglickém stylu s tím rozdílem, že zde můžete chodit po trávě a nikdo vám za to nevynadá. Je to vhodné místo ke sportu, především si jej oblíbili běžci. V parku je i několik malých rybníků, kam můžete přijít nakrmit kačeny. Na jídlo se můžete stavit ve Šlechtově restauraci, vedle které stojí stánek s kávou. Hned vedle Stromovky můžete navštívit pražské výstaviště, takže si můžete přečíst program a Stromovku spojit s nějakou akcí.

Stromovka v Praze | Rogelli.cz

Stalin Plaza na Letné a pražský metronom – výlet do Prahy 

Znovu ze stanice metra Hradčanská nebo směrem z Pařížské ulice dojdete do letenského parku. Park je nejen příjemným místem pro procházku, běh nebo piknik, ale je hlavně jedním z nejlepších výhledových míst v Praze. Pokud máte na Letnou namířeno z centra, na výhled z místa, kterému se říká Stalin Plaza u metronomu, si pořádně máknete do schodů! Ten výhled za to ale opravdu stojí. Kromě výhledu si všimnete i metronomu, který byl na místo nainstalován místo pomníku Stalina. Pomník byl totiž roku 1962 odpálen a roku 1991 byl zde nainstalován tento obří metronom.

Stalin PlazaV Praze začal další pokus, jak oživit „Stalina“ | Radio Wave

 

 

 

 

 

 

Na Pražský hrad z Malostranského náměstí a rovnou k do středověké krčmy – výlet do Prahy 

Pokud si chcete pražského ruchu trochu užít, máme pro vás dobrý tip na procházku skrz centrum města přes Karlův most směrem na hrad. Cestou nazpátek, pokud by vám vyhládlo, se můžete vydat do středověké krčky U krále Brabantského hned pod Pražským hradem.

Průchod Starým městem můžete začít třeba na Malostranské, odkud se vydáte směrem ke Karlovu mostu. K mostu se můžete dostat pěšky např. i z Nového města přímo z Václavského náměstí skrze Karlovu ulici, kde vyjdete přímo před vstupem na most. Karlovou ulicí by se měl každý turista, který do Prahy přijede projít. Nakupíte tu suvenýry, za dobrou cenu tu seženete trdelník a nebo se i dobře najíte.

Projdete se tedy po Karlově mostu a půjdete stále rovně až na Malostranské náměstí. Vyjdete kopec až k sídlu prezidenta české republiky a Prahu zde máte jako na dlani. Čeká tu na vás výhled. Doporučujeme zavítat sem především ve večerních hodinách, kde na místě budete skoro sami. Navíc se odtud můžete vydat do komplexu Pražského hradu, kde od 16h je dokonce vstup do Zlaté uličky zdarma!

Až se pokocháte výhledem na naše hlavní město, můžete se vydat po schodech dolů a narazíte na středověkou krčmu U krále Brabantského se středověkým programem! Nabízíme zde zvýhodněný vstup nebo zlevněné menu.

Osvědčené tipy na výlet: Pražský hrad | Slevomat.cz

Zde naleznete i jiné pražské restaurace, se kterými spolupracujeme. Nabízíme i mnoho jiných aktivit, co dělat v Praze! Pokud vás zajímá např. historie města, jeho architektura nebo různé mýty a pověsti, zprostředkujeme vám soukromého průvodce na prohlídce Prahou.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × three =