Kam v Praze

Kam v Praze

Kam v Praze

Madame Tussauds Prague a Central Gallery Prague

Kam v Praze? Představíme vám dvě místa, která rozhodně stojí za návštěvu. Výstava voskových figurín, o které jste určitě již slyšeli a Centrální galerie v Praze, jsou neobvykle zajímavé výstavy. Rádi vám nabídneme zvýhodněný vstup do Madame Tussauds i do Centrální Galerie. Co je zde k vidění se dozvíte v tomto článku!

Kam v Praze: Madame Tussauds Prague 

Potkali jste se někdy s více, než čtyřiceti celebritami najednou? V nejslavnějším světovém muzeu Madame Tussauds se tak stát může. Toto muzeum je slavné pro svoji výstavu dokonale uměle vytvořených těch nejslavnějších osobností z různých oblastí.

Muzeum je rozděleno do pěti sekcí: historie (středověká Praha), kultura, sport, hudba a film. Z historických postav se zde objevuje např. Jan Hus nebo Karel IV. Ostatní obory zahrnují už světově známé osobnosti, jako např. Alberta Einsteina, Davida Backhama nebo třeba i Marilyn Monroe.

Muzeum Madame Tussauds se nachází v centru Prahy na adrese: Celetná 6, Praha 1. 

Otevírací doba: pondělí až neděle, 10:00 – 20:00

 

(Zdroj fotografií: Madame Tussauds Prague)

Kam v Praze: Central Gallery Prague

Zhlédněte výstavu moderního umění tří nejznámějších světových umělců: Muchy, Dalího a Warhola. Je zcela na vás, kterou z těchto tří výstav se rozhodnete navštívit. Pokud máte zájem, můžete vidět samozřejmě všechny tři.

Prostory výstav jsou tematicky naaranžovány, tudíž na díla nebudete nahlížet pouze jako na obrazy visící na stěnách.

  1. patro: Salvador Dalí – průchod výstavou: 40m. Směr výstavy je situován směrem ke Staroměstskému náměstí, takže si kromě výstavy užijete i výhled z okna.
  2. patro: Alfons Mucha – průchod výstavou: 40m. Stejně tak je výstava situována směrem ke Staroměstskému náměstí.
  3. patro: Andy Warhol – průhod výstavou: 40m. Tentokrát je výstava Andyho Warhola situována směrem k výhledu na Týnský Chrám.

Central Gallery adresa: Staroměstské náměstí 15, Praha 1

Otevírací doba: pondělí až neděle, 10:00 – 20: 00

Pokud máte rádi pivo, vyzkoušejte i jiné pivní aktivity v kategorii Pro Pivaře. Abyste se i dobře před pitím alkoholu najedli, nabídneme vám seznam Nejlepších pražských restaurací

(Zdroj fotografie: Central Gallery)Výstavy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

18 − 13 =