Strahovský Klášter v Praze

Strahovský Klášter v Praze

Strahovský klášter v Praze

Královská kanonie premonstrátů na Strahově

Praha je známá svou bohatou historií a architektonickými skvosty. Jedním z těchto historických pokladů je Strahovský klášter, který leží na kopci Hradčany, nedaleko Pražského hradu. Tento klášter je jedním z nejvýznamnějších kulturních a historických památek v Praze a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled do minulosti České republiky.

Strahovský klášter byl založen v roce 1140 českým knížetem Vladislavem II. a benediktinskými mnichy. Během středověku se stal centrem kultury, vzdělání a náboženského života v Českém království. Klášter také sehrál důležitou roli při uchovávání a šíření vzdělání a knihovnického bohatství a od té doby prošel mnoha změnami. Dnes můžete navštívit dvě hlavní expozice: knihovnu a obrazárnu.

Strahovský klášter v Praze: knihovna

Klášterní knihovna je domovem vzácných a cenných knih a rukopisů, včetně unikátního Strahovského evangeliáře. Obsahuje více než 200 000 svazků, včetně vzácných rukopisů a prvotisků. Návštěvníci zde mohou obdivovat krásné fresky na stropě a historický nábytek. Knihovna je fascinujícím místem pro všechny, kteří mají rádi knihy a historii. Klášterní knihovna je jednou z nejcennějších v Evropě.

Strahovský klášter v Praze: obrazárna

Obrazárna Strahovského kláštera je další poklad, který stojí za návštěvu. Zde můžete vidět širokou sbírku obrazů a grafik od českých a německých mistrů, včetně děl známých umělců jako je Petr Brandl a Karel Škréta. Během druhé světové války byl totiž klášter obsazen nacisty, kteří zde uložili část svého lupu. Po válce byl klášter znárodněn a využíván komunistickým režimem. Po pádu komunismu byl vrácen benediktinům a obnoven k náboženským účelům.

Obrazárna je ideálním místem pro milovníky umění a historie.

Vstupné

Pro návštěvníky, kteří by si chtěli užít Strahovský klášter ještě více, nabízíme dva druhy vstupů. První možností je vstup bez průvodce, což vám umožní prozkoumat klášter sami a prozkoumat ho ve svém vlastním tempu. Druhou možností je vstup s průvodcem, který vám přinese hlubší porozumění historii a umění tohoto místa. Průvodce vám povypráví zajímavé příběhy a poskytne vám kontext k vystaveným dílům.

Můžeme vám nabídnout vstup do Strahovského kláštera za zvýhodněnou cenu. Ať už se rozhodnete pro vstup s průvodcem nebo bez něj, zaručujeme vám nezapomenutelný zážitek z návštěvy Strahovského kláštera v Praze.

Co s námi v Praze můžete ještě podniknout? Podívejte se na Skupinové hry Praha. Nabízíme zde několik aktivit, které vás budou bavit jak v páru, tak s rodinou nebo přáteli. Rádi bychom vám také doporučili místa, kde se opravdu dobře najíte. Proto nahlédněte do odkazu Nejlepší pražské restaurace. 

 

(Zdroj fotografie: Prague.eu)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × 5 =